Zalew Zegrzyński i atrakcje turystyczne – jak spędzić wolny czas w Zegrzu?

Zalew Zegrzyński to jedno z najciekawszych miejsc odpoczynku nad wodą w Województwie Mazowieckim. Jego bliskość do stolicy sprawia, że latem odpoczywa to wielu warszawiaków, jednak Zalew Zegrzyński odwiedzają także mieszkańcy województwa łódzkiego, a nawet dalszych regionów Polski. To miejsce słynie przede wszystkim z dużych możliwości dla fanów sportów wodnych – nasza wypożyczalnia skuterów wodnych, wypożyczalnie żaglowców czy szkółki windsurfingu, piękne plaże i liczne szlaki rowerowe sprawiają, że nad Zalewem Zegrzyńskim odpoczniemy aktywnie, wylegując się na plaży czy łącząc różnego rodzaju aktywności. Jakie atrakcje turystyczne nad Zalewem Zegrzyńskim czekają na turystów?

Jakie plaże nad Zalewem Zegrzyńskim warto odwiedzić?

Wyruszając nad Zalew Zegrzyński, większość osób szuka informacji o plażach, które warto odwiedzić. Najpopularniejszą plażą jest Dzika Plaża w Nieporęcie. Nazwa ta jest bardzo myląca, ponieważ to tutaj są największe tłumy, szczególnie w wakacyjne weekendy. Południowe Zegrze przyciąga turystów dobrą bazą, w której również my wypożyczamy sprzęt wodny. Ponadto na kąpielisku Dzika Plaża znajduje się molo, plac zabaw dla dzieci, a dla osób, które nie chcą plażować, czekają liczne ławki z widokiem na wodę, łabędzie i kaczki.

Inną plażą na południowym brzegu Zalewu Zegrzyńskiego jest ta, która znajduje się w kompleksie Nieporęt-Pilawa, oddalona od Dzikiej Plaży o 2 km. Chociaż plaża jest tutaj znacznie mniejsza i w dużej mierze trawiasta, również cieszy się popularnością – przede wszystkim ze względu na szkółki windsurfingowe i port, w którym cumują żaglówki, motorówki i którzy przyciąga miłośników sportów wodnych. Znajduje się tutaj również skate park, boisko do siatkówki plażowej, a dla rodzin plac zabaw.

Zalew Zegrzyński i atrakcje turystyczne w północnej części

Nieco mniej oblegane – ale również chętnie odwiedzane – są plaże w północnej części Zalewu Zegrzyńskiego. Jedną z nich jest plaża przy centrum konferencyjnym, które niestety nie robi dobrego wrażenia. Jeśli jednak nie będziemy przywiązywać uwagi do prezencji „pierwszego plany” i dotrzemy do plaży, będziemy zadowoleni. To idealne miejsce do kąpieli słonecznych i wodnych. Jeśli jednak szukamy miejsca z placem zabaw dla dzieci, zewnętrzną siłownią czy molo, warto odwiedzić plażę w Serocku.

Inne atrakcje turystyczne nad Zalewem Zegrzyńskim

Do atrakcji turystycznych nad Zalewem Zegrzyńskim z całą pewnością zaliczyć trzeba szlaki rowerowe, które łącznie liczą aż 88 km. W okolicach Zalewu Zegrzyńskiego można także jeździć konno lub uczyć się jazdy konnej w jednej ze szkół. Agroturystyka to doskonała propozycja dla osób, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku blisko wody.

Zalew Zegrzyński i atrakcje turystyczne, jakie się tutaj znajdują, dają wytchnienie mieszkańcom Warszawy, województwa mazowieckiego i łódzkiego. Szczególnym powodzeniem cieszy się wśród osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportami wodnymi lub które szlifują zdobyte wcześniej umiejętności. Serdecznie zapraszamy!