Akcesoria do skuterów wodnych – co warto zabrać na wyprawę skuterem wodnym?

Pływanie skuterem wodnym to ogromna frajda i jeden z najpopularniejszych sportów wodnych. Jeśli planujemy pływać częściej i dłużej, warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które uprzyjemnią aktywność i sprawią, że będzie ona bezpieczniejsza. Jakie akcesoria do skuterów wodnych będą więc przydatne?

Pianka, rękawice i gogle – akcesoria do skuterów wodnych dla fanów sportów wodnych

Osoby, które mają już doświadczenie w pływaniu skuterem wodnym i planują rozwijać swoją pasję, często zaopatrują się w piankę, rękawice i gogle. Pianka – odpowiednio dobrana do warunków atmosferycznych, przede wszystkim do temperatury – chroni ciała przed wychłodzeniem. Jest ona szczególnie przydatna, gdy ćwiczymy ślizgi i inne manewry, które nierzadko kończą się upadkiem do wody. Dobrej jakości pianka odprowadza nadmiar wilgoci i szybko schnie. Dodatkowym atutem jest ochrona ciała przed obtarciami czy innymi drobnymi urazami.

Rękawice należą do tych akcesoriów do skuterów wodnych, po które sięgamy najczęściej. Podobnie, jak osoby ćwiczące na siłowni, tak i miłośnicy wodnych sportów szybko przekonują się, że poprawa chwytu oraz osłona skóry przed obtarciami sprawdza się tutaj znakomicie. Również gogle znacząco uprzyjemniają pływanie skuterem wodnym – sprawiają też, że aktywność ta staje się przyjemniejsza. Gogle z powodzeniem możemy zastąpić dobrymi okularami przeciwsłonecznymi – koniecznie takimi, które dobrze trzymają się głowy. Zadbajmy również, by okulary miały filtry UV, chroniące wzrok przed silnie oddziałującymi na wodzie promieniami słonecznymi.

Mniej oczywiste akcesoria do skuterów wodnych

Pamiętajmy również o ochronie skóry – wybierając się na skuter wodny, wikeboard czy kajak, koniecznie posmarujmy się kremem z filtrem. Im wyższym, tym lepiej. Ponadto warto zaopatrzyć się w wodoodporny worek, w którym schowamy rzeczy, których nie mamy komu przekazać na czas wyprawy skuterowej.

Bezpieczne pływanie na skuterze zapewni nam również kamizelka ratunkowa – polecamy ją zarówno osobom, które nie czują się pewnie w wodzie, jak i dobrym pływakom. Jest ona nieodzowna w przypadku niekontrolowanego upadku do wody.

Zapraszamy do naszej wypożyczalni skuterów wodnych nad Zalewem Zegrzyńskim.